Avène

Avène Ultra Serum Instantly Plumps SPF50+

Serum med SPF50+

30 ml / 50+SPF

Slagelse Svane Apotek har varen på lager om 1-2 dage. Bestil og få varen leveret eller afhent på apotek

Produktbeskrivelse

Varenummer: 229174
Avène Ultra Serum Instantly Plumps SPF50+ er et solserum, der kombinerer den meget høje beskyttelse fra en solcreme med den opstrammende effekt fra hudpleje i en ultra-let serumtekstur.

Det patenterede TriAsorB-solfilter beskytter mod UVA, UVB og højenergi blåt lys (HEV), mens et kompleks af antioxidante vitaminer hjælper med at forsvare huden mod oxidativt stress.
Vis mere Vis mindre

Godt at vide

Anvendelse
Påfør Avène Ultra Serum SPF50+ Instantly Plumps hver morgen i stedet for dit sædvanlige serum, før dagcreme og makeup. Brug to pipetter på renset hud i ansigt og på hals og fordel med blide bevægelser. Påføres i rigelig mængde før eksponering for sollys.
Genpåfør ofte, især efter badning, sved eller aftørring med håndklæde. Undgå lange ophold i solen, selv ved brug af solcreme.
Ikon af mobiltelefon med kreditkort for nem og sikker online betaling.
Nem og sikker betaling med bl.a. MobilePay

Har du brug for vejledning?

Spørg os gerne, hvis du har brug for hjælp til at vælge det rigtige produkt.

Har du brug for vejledning?

Spørg os gerne, hvis du har brug for hjælp til at vælge det rigtige produkt.